banner-01
banner-02
banner-03

produkt

Ta reda på om våra heta produkter

mer >>

om oss

Om fabriksbeskrivning

company img

vad vi gör

Raisefiber etablerades i november 2008 och är en ledande världsomspännande tillverkare av fiberoptiska komponenter med 100 anställda och 3000 kvm fabrik. Vi har godkänt ISO9001:2015 kvalitetsledningssystemcertifiering och ISO14001 miljöledningssystemcertifiering. Oavsett ras, region, politiskt system och religiös övertygelse är Raisefiber dedikerade till att tillhandahålla högkvalitativa optiska fiberkommunikationsprodukter och tjänster till kunder över hela världen!

mer >>
lär dig mer

Våra nyhetsbrev, den senaste informationen om våra produkter, nyheter och specialerbjudanden.

Klicka för manual
  • Our Quality Commitment lies in all aspects of processes, resources, and methods that enable us to build superior networks for our customers. Through quality policy focusing on continuous improvement of products and services, we're able to achieve the highest levels of satisfaction for our customers.

    KVALITET

    Vårt kvalitetsengagemang ligger i alla aspekter av processer, resurser och metoder som gör det möjligt för oss att bygga överlägsna nätverk för våra kunder. Genom kvalitetspolicy med fokus på ständig förbättring av produkter och tjänster kan vi uppnå högsta möjliga tillfredsställelse för våra kunder.

  • Raisefiber's world-class compatible products are 100% tested, compatible with over 200 vendors.Test for performance in our world-class lab facilities with the latest networking equipment to ensure the reliability.

    Lösningstestprogram

    Raisefibers kompatibla produkter i världsklass är 100 % testade, kompatibla med över 200 leverantörer. Testa för prestanda i våra labbanläggningar i världsklass med den senaste nätverksutrustningen för att säkerställa tillförlitligheten.

  • Founded in 2008, Raisefiber is a global high-tech company providing high-speed communication network solutions and services to several industries. Raisefiber is offers a variety of standard telecommunication products and is also able to customize products based on individual needs.

    TILLVERKNING

    Raisefiber grundades 2008 och är ett globalt högteknologiskt företag som tillhandahåller höghastighetskommunikationsnätverkslösningar och tjänster till flera industrier. Raisefiber erbjuder en mängd olika standard telekommunikationsprodukter och kan även skräddarsy produkter utifrån individuella behov.

Ansökan

Att förstå produktens applikationsdomän hjälper dig att lösa problemet bättre

  • Industry experiences 13 år

    Branscherfarenheter

  • Number of employees 150 personer

    Antal anställda

  • Factory Area 3000㎡

    Fabriksområde

  • Daily Production 5000 st

    Daglig produktion

  • Annual production 1500000 st

    Årlig produktion

Nyheter

Förstå dynamiken i vårt företag och vår bransch

 Do You Know About Mode Conditioning Patch Cord?

Känner du till Mode Conditioning Patch-sladd?

Den stora efterfrågan på ökad bandbredd har föranlett lanseringen av 802.3z-standarden (IEEE) för Gigabit Ethernet över optisk fiber. Som vi alla vet kan 1000BASE-LX transceivermoduler endast fungera på singelmodsfibrer. Detta kan dock utgöra ett problem om ett befintligt fibernätverk använder multimodefibrer. När en enkelmodsfiber lanseras i en multimodsfiber, kommer ett fenomen som kallas Differential Mode Delay (DMD) att dyka upp.

Vad är skillnaden mellan UPC och APC...

Vi brukar höra om beskrivningar som "LC/UPC multimode duplex fiberoptic patch cable", eller "ST/APC single-mode simplex fiberoptic jumper". Vad betyder dessa ord UPC och ...
mer >>

Single-mode Fiber (SMF): högre kapacitet och ...

Som vi alla vet är multimodfiber vanligtvis uppdelad i OM1, OM2, OM3 och OM4. Vad sägs om singelmodsfiber då? Faktum är att typerna av single mode fiber verkar mycket mer komplexa än multimode fiber....
mer >>